Aktualności

Pomocni kadeci z ZS nr 3 zadbają o bezpieczeństwo uczestników biegu i marszu

Kadeci i klasa o profilu Pedagogiczno-Psychologiczny
Data publikacji: 16 lutego 2023
Kadeci z Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach zadbają o bezpieczeństwo uczestników Biegu i marszu nordic walking Puławy - Parchatka "BĄDŹ WIDOCZNY - BĄDŹ BEZPIECZNY".
Klasa Liceum - Oddział Przygotowania Wojskowego
 
Klasy o profilu mundurowym istnieją w Zespole Szkół nr 3 już od 15 lat i stały się dobrze rozpoznawalne w naszej małej Ojczyźnie. Można z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nie ma ważnej imprezy miejskiej, czy powiatowej w której kadeci nie biorą udziału, pomagając Komendzie Powiatowej Policji w Puławach, Straży Miejskiej, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, czy Starostwu Powiatowemu. Warto zaznaczyć, że od kilku lat klasy o tym profilu zostały objęte programem MON dla klas wojskowych, początkowo jako Certyfikowana Wojskowa Klasa Mundurowa, a od trzech lat w ramach programu Oddziały Przygotowania Wojskowego.
 
Klasa Liceum - Profil Pedagogiczno-Psychologiczny
 
Klasy o tym profilu istnieją tak samo długo, jak mundurówki, a w ramach pracy wolontariackiej, również dały się poznać, jako niezwykle zaangażowane i empatyczne, gotowe zawsze nieść pomoc w różnych sytuacjach. Od lat właśnie w ramach wolontariatu uczniowie klas pedagogicznych pomagają w akcjach miejskich i powiatowych m.in.: Wyścigu po kremówki, Orszaku Trzech Króli, działań na rzecz Hospicjum w Puławach, Wielkanocnej inicjatywie dla potrzebujących: Żurek ze Szpulek i wielu innych, często pracując wraz z kolegami i koleżankami z klas mundurowych.
 
Kadeci
Klasa o profilu psychologicznym
Powrót
`