Aktualności

Startuje nowa edycja Konkursu Kulinarnego Bitwa Regionów!

Startuje nowa edycja Konkursu Kulinarnego Bitwa Regionów!
Data publikacji: 07 marca 2023
Bitwa Regionów corocznie angażuje przy zmaganiach o najlepszą regionalną potrawę setki KGW i stowarzyszeń z terenów wiejskich. Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest też promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać zgłoszenie drogą elektroniczną poprzez wypełnienie formularza dostępnego na stronie: https://bitwaregionow.pl/ lub pod linkiem https://www.kowr.gov.pl/konkurs. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa na zgłoszenia czeka do 31 marca.

Etap powiatowy Bitwy Regionów 2023 odbędzie się 4 czerwca br. podczas Nadwiślańskich Spotkań z Folklorem Ziemi Puławskiej w Gołębiu.

- Już dziś zachęcam wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu puławskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego kulinarnego przedsięwzięcia. Przed rokiem Wasze zaangażowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Wierzę, że w tym roku spotkamy się w jeszcze liczniejszym gronie - powiedziała starosta Danuta Smaga.

Na zwycięzców poszczególnych etapów czekają nagrody pieniężne:

ETAP POWIATOWY: I miejsce - 2 000 zł, II miejsce - 1 500 zł, III miejsce - 1 000 zł.

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI: I miejsce - 5 000 zł, II miejsce - 3 500 zł, III miejsce - 2 000 zł.

FINAŁ OGÓLNOPOLSKI: I miejsce - 25 000 zł oraz nagroda dodatkowa w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których swoje stoisko będzie miał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, II miejsce - 15 000 zł, III miejsce - 10 000 zł.

Ponadto, zgodnie z regulaminem zespoły, które wezmą udział w I i II Etapie Konkursu otrzymają zwrot środków za zakup produktów spożywczych przeznaczonych na przygotowanie potrawy konkursowej w trakcie wydarzeń w wysokości 500,00 zł. Za udział w finale, organizatorzy przewidzieli zwrot kosztów w wysokości 1 000 zł.

Bitwa Regionów 2023

Powrót
`