Aktualności

Kobieta Przedsiębiorcza – konkurs dla KGW!

Kobieta Przedsiębiorcza
Data publikacji: 22 marca 2023
31 marca br. mija termin zgłaszania kół gospodyń wiejskich i innych tego typu organizacji do organizowanego przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz poszczególnych starostów konkursu Kobieta Przedsiębiorcza. Etap powiatowy projektu zaplanowaliśmy wstępnie na 23 kwietnia w hali sportowej ZST w Puławach.

Regulamin konkursu i karty zgłoszeń dostępne są na stronie www.lubelskie.pl oraz www.lubelskie.ksow.pl oraz w załączonych poniżej plikach. Informacje o konkursie można także uzyskać pod numerem telefonu: 81 441 68 73, 81 441 65 38 lub odnośnie etapu powiatowego 81 886 11 38.

Nowa odsłona konkursu polega na wyszukaniu i wykonaniu potrawy ściśle związanej z regionem lubelskim, o przynajmniej 25-letniej recepturze. Przepisy powinny znajdować się w starych książkach kucharskich lub domowych zeszytach z przepisami kulinarnymi, a wybrane potrawy powinny spełniać kryteria wpisania na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

I etap to półfinały, które odbędą się w każdym z 20 powiatów województwa lubelskiego w terminie od kwietnia do lipca 2023 roku. Komisja konkursowa wyłoni laureatów I, II i III miejsca w każdym powiecie, co zagwarantuje przejście do finału konkursu oraz zdobycie nagrody rzeczowej:

  • I miejsce – wyjazd studyjny do Strasburga dla jednego przedstawiciela koła,
  • II miejsce – porcelanowy serwis obiadowy,
  • III miejsce – porcelanowy serwis kawowy.

II etap, czyli finał, w którym wezmą udział laureaci półfinałów. Komisja konkursowa spośród 60 uczestników wybierze finalistów, którzy otrzymają nagrody rzeczowe:

  • I miejsce – 7 tys. zł,
  • II miejsce – 5 tys. zł,
  • III miejsce – 3 tys. zł,

a także 5 wyróżnień po 1 tys. zł.

Dokumentacja konkursowa:

Ikona pdfRegulamin konkursu Kobieta Przedsiębiorcza, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [187.47 KB]

Ikona pdfKarta zgłoszeniowa do konkursu Kobieta Przedsiębiorcza, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [143.47 KB]

Ikona pdfKlauzula RODO, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [200.00 KB]

 

Powrót
`