Aktualności

Konferencja edukacyjna „Być na czasie - czas na TIK!

Konferencja edukacyjna „Być na czasie - czas na TIK!"
Data publikacji: 18 kwietnia 2023
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach, Biblioteka Miejska w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” mają zaszczyt zaprosić pracowników sektora puławskiej oświaty na konferencję edukacyjną „Być na czasie - czas na TIK!”. Konferencja odbędzie się 9 maja 2023 r. w budynku Mediateki, ul. Wojska Polskiego 2. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym m.in. starosty puławskiego Danuty Smagi.
Wydarzenie przeznaczone jest dla:
 • przedstawicieli jednostek odpowiedzialnych za organizację oświaty w powiecie puławskim;
 • dyrektorów i wicedyrektorów szkół;
 • koordynatorów oraz uczestników projektów międzynarodowych, w tym ERASMUS+;
 • nauczycieli języków obcych i informatyki oraz nauczycieli bibliotekarzy;
 • psychologów i pedagogów szkolnych.
Cele konferencji:
 • podniesienie praktycznych kompetencji pracowników sektora oświaty w zakresie celowej implementacji narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK) w edukacji;
 • podniesienie praktycznych kompetencji w zakresie najnowszych kierunków w psychologii i coachingu w edukacji;
 • promowanie korzyści płynących z uczestnictwa w projektach edukacyjnych w oparciu o fundusze krajowe i międzynarodowe, a w szczególności w programach ERASMUS+ i eTwinning;
 • zwiększenie atrakcyjności i konkurencyjności lokalnych jednostek oświatowych poprzez zapoznanie się z konkretnymi rozwiązaniami edukacyjnymi z użyciem TIK, jak również wskazówkami dotyczącymi wnioskowania i partycypacji w projektach;
 • włączenie nowoczesnych zasobów Mediateki do lokalnej oferty edukacyjnej placówek;
 • inicjowanie zmian na rzecz środowiska lokalnego poprzez prezentację dotychczasowych projektów szkół powiatu puławskiego będących ich beneficjentami.
 
Uczestników konferencji czekają liczne wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne z udziałem nie tylko lokalnych i zagranicznych nauczycieli czy partnerów strategicznych, lecz również ogólnopolskich autorytetów w  zakresie innowacji TIK, eTwinningu, psychologii i coachingu, inspirujących na codzień edukację do publicznej debaty o kierunku wieloaspektowych zmian niezbędnych do podniesienia jej efektywności.
 
Wydarzenie jest bezpłatne i w całości realizowane będzie w formule stacjonarnej. Ewentualne koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy pokrywają z własnych środków. Organizatorzy zapewniają ponadto materiały konferencyjne i wyżywienie. Niezbędnym wymogiem jest rejestracja w celu zapewnienia miejsca dla wszystkich zainteresowanych.
 
Program konferencji oraz formularz rejestracji znajdują się w linkuhttps://forms.gle/a6F3k7hkaVR2Ccm26
 
Projekt został objęty honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Lubelskiego Samorządowego Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli, Starosty Puławskiego oraz Prezydenta Miasta Puławy.
 
Jednocześnie zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia na Facebooku i stron internetowych organizatorów. Bądź na czasie, bądź na TIK! Serdecznie zapraszamy!
 
Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach, Biblioteka Miejska w Puławach oraz Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” mają zaszczyt zaprosić pracowników sektora puławskiej oświaty na konferencję edukacyjną „Być na czasie - czas na TIK!”. Konferencja odbędzie się w 9 maj 2023 r. w budynku Mediateki, ul. Wojska Polskiego 2. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym m.in. starosty puławskiego Danuty Smagi.
Powrót
`