Aktualności

Etap powiatowy konkursu "Kobieta Przedsiębiorcza" rozstrzygnięty

Zdjęcie zbiorowe uczestników konkursu
Data publikacji: 15 maja 2023
Etap powiatowy organizowanego przez marszałka województwa lubelskiego we współpracy ze starostami konkursu "Kobieta Przedsiębiorcza" za nami! Do kulinarnych potyczek w Puławach (14.05.2023 r.) przystąpiło 15 kół gospodyń wiejskich. I miejsce wywalczyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich Zagrody Razem serwując świeżyznę z zagrodzkiego wieprza z surówką. II miejsce przypadło Stowarzyszeniu Mieszkańców Pradoliny Wieprza "Kossakówka" za golonkę z purre w grochu. III miejsce zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich "Hutowianki" za królika duszonego ze śmietaną.
Pierwsze wyróżnienie przyznano Kołu Gospodyń Wiejskich z Tomaszowa za paszteciki popularne z grzybami i kapustą w cieście drożdżowym, zaś drugie trafiło do Koła Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach za pierogi z soczewicą.
 
Nagrody wręczyły dzielnym paniom i panom z poszczególnych organizacji starosta puławski Danuta Smaga oraz dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Ewa Szałachwiej, reprezentująca marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.
 
Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za fenomenalnie przygotowane potrawy uwzględniające związek z regionem i lokalną tradycją. Wielkie brawa, trzymamy kciuki na finale wojewódzkim!

Etap powiatowy konkursu Kobieta Przedsiębiorcza

Powrót
`