Aktualności

Przewodnicy Rodzinnego rajdu rowerowego Puławy - Bonów - Puławy. Z nimi dotrzecie do celu

Przewodnicy Rodzinnego rajdu rowerowego Puławy - Bonów - Puławy
Data publikacji: 17 maja 2023
Przedstawiamy Państwu przewodników Rodzinnego rajdu rowerowego Puławy - Bonów - Puławy, którzy poprowadzą poszczególne grupy rowerzystów. Dla bezpieczeństwa i wygody uczestników rowerowej wyprawy pojedziemy w trzech grupach, których podział nastąpi w dniu rajdu: szybkiej do 25 km/h, średniej do 20 km/h i rodzinnej do 15 km/h. Oprócz naszych prowadzących o bezpieczeństwo zatroszczą się również służby mundurowe oraz kadeci z klasy mundurowej ZS nr 3. Z takimi przewodnikami z pewnością przeżyjecie niezapomnianą przygodę rowerową!

Grupa szybką poprowadzą Marek Soboń, Andrzej Walasik i Urszula Jopowicz.

Marek Soboń to pracownik puławskiego starostwa. Rower to jego pasja i druga miłość. Jego zdaniem sport to zdrowie i niekończące się paliwo endorfin. Setki nakręconych przez Marka kilometrów świadczą o jego bezgranicznym zamiłowaniu do dwóch kółek, którym chętnie zaraża rodzinę i znajomych.

 Marek Soboń

Andrzej Walasik przygodę z rowerami zaczął w 1996 roku, ale na poważniej zaczął kręcić od 2012 roku. Wówczas zaczął jeździć z grupą Puławskie Rajdy Rowerowe. Jest wielokrotnym uczestnikiem maratonów rowerowych oraz amatorskich wyścigów kolarskich, m.in. Tour de Pologne Amatorów. Aktualnie jeździ z Puławską Grupą Rowerową, z którą bierze udział w licznych wycieczkach rowerowych. Sezon rowerowy trwa dla niego cały rok - rocznie pokonuje ponad 10 tys. km.

Andrzej Walasik

Różnorodna aktywność sportowa zawsze towarzyszyła w życiu Urszuli Jopowicz. Jedną z nich jest rower, na którym relaksuje się, a przede wszystkim utrzymuje dobrą kondycję fizyczną. Odkąd dołączyła do PGR, rower stał się dla niej codziennością przez cały rok.

Urszula Jopowicz

Grupę średnią poprowadzą Tomasz Szymański, Katarzyna Mazurek i Grzegorz Furtak. 

Tomasz Szymański to pasjonat jazdy na rowerze, współzałożyciel Puławskiej Grupy Rowerowej. Aktywnie promuje udział Puław w rywalizacji miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, od wielu lat zachęca mieszkańców Puław i okolic do jazdy na rowerze.

Tomasz Szymański

Przygoda ze sportem Katarzyny Mazurek zaczęła się w szkole średniej. Grała wtedy w koszykówkę, zaś przyjaźń z rowerem rozpoczęła się z chwilą powstania Puławskiej Grupy Rowerowej. Odtąd jest to jej ulubiona dyscyplina sportowa i najlepsze chwile relaksu. W poprzedniej edycji Aktywnych Miast zdobyła trzecie miejsce w Puławach wśród kobiet.

Katarzyna Mazurek

Grzegorz Furtak to dwukrotny mistrz Polski w piłce ręcznej, biega i jeździ na rowerze od ponad 20 lat. Sportowiec od urodzenia, aktywny organizator rajdów Puławskiej Grupy Rowerowej. Turystyka rowerowa zawsze była jego konikiem. Swoją pasję z chęcią dzieli się ze znajomymi oraz promuje aktywny tryb życia.

Grzegorz Furtak

Grupę rodzinną poprowadzą pracownice puławskiego starostwa Joanna Łyszcz, Renata Niedochodowicz, Katarzyna Czopko-Noworolnik i Małgorzata Wenerska.

Dla Joanny finanse puławskiego starostwa nie są żadną tajemnicą, wszak jest główną księgową. Jednakże pomimo stacjonarnego trybu pracy jest osobą aktywną fizycznie, bardzo często dojeżdża do pracy rowerem, a wolnych chwilach uprawia rowerową turystykę. W ubiegłym roku zajęła 3 miejsce w grupie Powiat Puławski w rywalizacji indywidualnej o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Z kolei Renata i Katarzyna pracują w Wydziale Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Są organizatorkami wielu sportowych przedsięwzięć, ich praca wymaga zaangażowania umysłowego i fizycznego. Renata jest miłośniczką rodzinnej turystyki rowerowej, zaś Katarzyna wolne chwile również bardzo chętnie spędza na dwóch kółkach zwiedzając okolice rezerwatu przyrody Piskory. Małgorzata pracuje w Wydziale Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, często przemierza dzikie i cenne przyrodniczo tereny powiatu. Rower to, obok motocykla, jedna z jej pasji. Uczestniczyła w rowerowych pielgrzymkach do Częstochowy oraz wielu lokalnych rajdach i wyścigach. Jest wielokrotną zwyciężczynią Rowerowego Wyścigu po kremówki.

Joanna Łyszcz

Renata Niedochodowicz

Katarzyna Czopko-Noworolnik

Małgorzata Wenerska

Nad całością rajdu będzie starał się zapanować Andrzej Wenerski, który kieruje Wydziałem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki. Wśród wielu sportowo-turystycznych pasji Andrzeja, rower zajmuje wysoką pozycję. Jazda na dwóch kółkach stanowi dla niego relaks i odskocznię od codzienności. Andrzej szczególnie upodobał sobie przejażdżki po lokalnych wąwozach lessowych oraz okolicach Piskor i Wisły.

Andrzej Wenerski

Fot. archiwum przewodników

Powrót
`