Aktualności

Dzień Samorządu Terytorialnego 2023. Radni powiatu i pracownicy starostwa odznaczeni przez Prezydenta RP, zasłużeni dla powiatu docenieni przez zarząd!

odznaczeni
Data publikacji: 29 maja 2023
26 maja w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich w Puławach odbyły się uroczystości z okazji przypadającego w kolejnym dniu święta samorządu terytorialnego. Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2000 r. w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów w III RP, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Obchody były okazją m.in. do wręczenia odznaczeń i podziękowań dla działaczy samorządowych, wyróżniających się pracowników puławskiego starostwa oraz osób zasłużonych dla powiatu puławskiego. Krzyże, medale i odznaczenia trafiły do uhonorowanych z rąk wicewojewody lubelskiego Bolesława Gzika, starosty Puławskiego Danuty Smagi oraz przewodniczącego rady powiatu Janusza Wawerskiego.
Na podstawie art. 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz ustawy o orderach i odznaczeniach postanowieniami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego oraz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony został radny powiatu Stanisław Wójcicki,  natomiast Srebrny Krzyż Zasługi został przyznany przewodniczącemu rady powiatu Januszowi Wawerskiemu.
 
Za wzorowe, wyjątkowe i sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali następujący pracownicy Starostwa Powiatowego w Puławach: Wojciech Blachowicz, Hanna Molendowska, Małgorzata Noskowska, Halina Pękala, Jolanta Rafałko, Anna Sokołowska-Śliwa, Marian Wiejak, Tomasz Wójciak, Anna Ziomka, Jan Ziomka.
 
Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Sylwester Grzechnik, Ilona Jarzyna-Bernat, Agnieszka Kamińska, Agnieszka Kapłon, Mariusz Kasprzak, Małgorzata Lachtara, Tomasz Madej, Beata Michałek, Edyta Mizak, Robert Piskała, Małgorzata Szewczyk-Goral, Małgorzata Wenerska, Andrzej Wenerski, Albert Zając.
 
Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Magdalena Koniczyńska-Byzdra, Agnieszka Łojek-Mokrzycka, Weronika Mokijewska, Marcin Olender , Michał Olszak, Marek Soboń, Katarzyna Sych-Szkoda, Wioletta Włodek
 
W tym szczególnym dla samorządowców dniu wręczono także Odznaki Honorowe Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego. Odznaka Honorowa Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego to najwyższe wyróżnienie ustanowione w 2016 r. przez Radę Powiatu Puławskiego na podstawie ustawy o odznakach i mundurach, za zgodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie uchwalono w celu uhonorowania i podkreślenia zasług osób, które całokształtem działalności zawodowej i społecznej lub swoimi osiągnięciami przyczyniły się do rozwoju Ziemi Puławskiej. Odznaki nadał Zarząd Powiatu Puławskiego  po zasięgnięciu opinii społecznej Komisji Odznaki Honorowej. 
 
Odznakę Zasłużonego dla Powiatu Puławskiego otrzymały cztery wybitne osoby:
  • Ewa Dobraczyńska - przewodnicząca puławskiego Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • ksiądz kanonik Piotr Trela - proboszcz parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, 
  • ksiądz Waldemar Stawinoga - proboszcz parafii pw. św. Józefa w Puławach,
  • dr Krzysztof Zawadzki - prezes Zarządu Lubelskiego Banku Spółdzielczego .
Serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym osobom i dziękujemy za Waszą pracę, służbę i działalność na rzecz rozwoju Ziemi Puławskiej.
 
Samorządową galę uświetnił znakomitym występem zespół KENSINGERS, którego opiekunem muzycznym jest Mariusz Przybyś. Bardzo dziękujemy!

Dzień Samorządu Terytorialnego

Powrót
`