Aktualności

Wizyta partnerska prezydenta i zespołu folklorystycznego z Rejonu Criuleni z Mołdawii

Wizyta partnerska prezydenta i zespołu folklorystycznego z Rejonu Criuleni z Mołdawii
Data publikacji: 07 czerwca 2023
Na zaproszenie starosty puławskiego Danuty Smagi gościliśmy w pierwszych dniach czerwca delegację z partnerskiego Rejonu Criuleni z Republiki Mołdawii. W składzie delegacji znaleźli się: wiceprezydent rejonu Criuleni Alexandru Carțîn, kierownicy sekcji i jednostek kultury oraz członkowie zespołu folklorystycznego "Basarabia". Grupa wystąpiła z koncertem na I Nadwiślańskich Spotkaniach z Folklorem Ziemi Puławskiej w Gołębiu oraz w GOK w Kurowie.

Mołdawska delegacja spotkała się z zarządem powiatu puławskiego oraz wójtami gmin Kurów i Puławy. Ponadto Mołdawianie zapoznali się z funkcjonowaniem nowoczesnych jednostek kultury - Puławskiego Ośrodka Kultury "Dom Chemika" i Mediateki w Puławach, Dzwonnicy Kultury w Kazimierzu Dolnym oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Kurowie. Przy okazji zaprezentowano mołdawski folklor uczniom Szkoły Podstawowej w Kurowie oraz mieszkańcom powiatu podczas festiwalu ludowego w Gołębiu. Delegacji zaprezentowano także potencjał turystyczny Puław, Kazimierza Dolnego i Janowca.

Wizyta była okazją do pogłębienia wzajemnych relacji, wymiany doświadczeń w zakresie funkcjonowania administracji oraz sfery kultury. Zaprezentowano także efekty wspólnej części akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny", w ramach której opracowano plakaty ostrzegawcze w wersji językowej polskiej i rumuńskiej oraz materiały odblaskowe.

Dziękujemy partnerom za odwiedziny i artystyczne uświetnienie naszego festiwalu.

Wizyta partnerska prezydenta i zespołu z Rejonu Criuleni z Republiki Mołdawii

Wizyta partnerska prezydenta i zespołu folklorystycznego z Rejonu Criuleni z Mołdawii
Powrót
`