Aktualności

Rajdowe Q&A

rajd
Data publikacji: 15 czerwca 2023
Uwaga – ważne informacje i wskazówki dotyczące Rodzinnego rajdu rowerowego Puławy – Bonów – Puławy „Kręcimy dla Puław”. Aby ułatwić uczestnikom rajdu zorientowanie się w poszczególnych etapach organizacyjnych przedsięwzięcia przygotowaliśmy zestawienie niezbędnych informacji.

Data wydarzenia: 17 czerwca 2023 roku, start godz. 9:00 z terenu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Puławach, al. Królewska 19.

Wydawanie pakietów startowych: parking przed  budynkiem Starostwa Powiatowego w Puławach al. Królewska 19 w  dniu wydarzenia w godzinach 8:00 - 8:55

Start rajdu odbędzie się od godz. 9:00 z terenu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Puławach al. Królewska 19 według poszczególnych grup czasowych. Podział na grupy nastąpi przed startem, jednakże przez miasto przejedziemy jedną zwartą kolumną asekurowaną przez Policję i kadetów. Grupę rajdową podzielimy na 3 zespoły umożliwiające pokonanie trasy w określonym tempie - szybkiej do 25 km/h, średniej do 20 km/h i rodzinnej do 15 km/h. Grupę szybką poprowadzą Marek Soboń, Andrzej Walasik i Urszula Jopowicz. Grupę średnią poprowadzą Tomasz Szymański, Katarzyna Mazurek i Grzegorz Furtak. Grupę rodzinną poprowadzą Joanna Łyszcz, Renata Niedochodowicz, Katarzyna Czopko-Noworolnik i Małgorzata Wenerska.  Osobą odpowiedzialną za całokształt przedsięwzięcia jest Andrzej Wenerski. Prowadzący będą oznaczeni firmowymi koszulkami.

Cała trasa rajdu – ok. 32 km, odległość z Puław do Bonowa ok. 15 km. Zarys przebiegu trasy i pliki gpx można pobrać ze strony internetowej www.pulawy.powiat.pl, bezpośredni link:
https://www.pulawy.powiat.pl/aktualnosci/n,271592,rodzinny-rajd-rowerowy-pulawy-bonow-pulawy-krecimy-dla-pulaw-startujemy-17-czerwca.html.  Startujemy spod budynku Starostwa Powiatowego w Puławach, następnie poruszamy się ulicami: al. Królewską, Piłsudskiego, Partyzantów i Tysiąclecia PP. Za budynkiem Dyrekcji Zakładów Azotowych skierujemy się na północ na niebieską trasę rowerową. W ten sposób dotrzemy do szutrowej drogi prowadzącej przez las aż do Bonowa i dalej do drogi Gołąb - Niebrzegów. Z Bonowa powrót nastąpi przy drodze położonej obok linii kolejowej oraz ścieżką rowerową "Prusa".

Zabezpieczeniem uczestników wydarzenia zajmą się: Komenda Powiatowa Policji w Puławach oraz kadeci z Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach.

Odpoczynek: w zależności od kondycji i możliwości uczestników rajdu prowadzący będą regulować przystanki na odpoczynek w trakcie przedsięwzięcia.  

Poczęstunek odbędzie się w  Bonowie, organizator przygotował ciepły posiłek w formie kiełbaski lub wegetariańskiego leczo oraz napojów. Ze względu na zagrożenie pożarowe nie ma możliwości zapalenia ogniska na miejscu. W Bonowie odbędą się także konkursy: wiedzy o ruchu drogowym przygotowane przez puławską Policję oraz krajoznawczy prowadzony przez Pawła Nocka z Urzędu Gminy Puławy. Przewidziano atrakcyjne nagrody.

Organizator dopuszcza powrót z Bonowa na własną rękę, jednakże zaleca się wspólny powrót w poszczególnych grupach.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają pracownicy Starostwa: Andrzej Wenerski, tel. 81 886 12 03 oraz Renata Niedochodowicz i Katarzyna Czopko-Noworolnik tel. 81 886 11 38.

Organizatorem wydarzenia jest Starosta Puławski Danuta Smaga. Projekt realizujemy wspólnie z Puławską Grupą Rowerową, Zespołem Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach, Lubelskim Bankiem Spółdzielczym, Krainą Lessowych Wąwozów, Parafią Matki Bożej Różańcowej w Puławach i Puławskimi Pielgrzymkami Rowerowymi.

Powrót
`