Aktualności

Obserwatorium Astronomiczne im. Franciszka Armińskiego w Puławach z wyróżnieniem w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. w kat. Małe jest piękne

Starosta Danuta Smaga prezentuje wyróżnienie
Data publikacji: 28 września 2023
Powiat Puławski jako inwestor projektu pn. "Ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa materialnego i niematerialnego dotyczącego obserwatorium astronomicznego w Puławach" otrzymał wyróżnienie w konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. w kategorii Małe jest piękne. Serdecznie dziękujemy za wszelkie głosy oddane na zgłoszony przez nas projekt oraz udzielone wsparcie. Wyróżnienie w imieniu starosty puławskiego Danuty Smagi odebrał sekretarz powiatu Waldemar Orkiszewski. Starosta i sekretarz przedstawili tą pozytywną informacją na wczorajszej (27.09.2023) sesji Rady Powiatu Puławskiego.

Obiekt w ostatnich latach przeszedł ogromną przemianę i stał się swoistym centrum wydarzeń organizowanych przez puławskie instytucje działające w obszarze kultury – Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną. Dzięki realizacji projektu pn. „Ochrona i wykorzystanie zasobów dziedzictwa materialnego i niematerialnego dotyczącego obserwatorium astronomicznego w Puławach” powstał energooszczędny, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt kulturalny, którego program użytkowy i architektoniczny pozwala na zwiększenie dostępności do oferty kulturalnej oraz podniesienie jej jakości.

Starosta przedstawia otrzymane za modernizację obiektu obserwatorium wyróżnienie

Sekretarz Waldemar Orkiszewski omawia na sesji projekt modernizacji obserwatorium

Sesja Rady Powiatu Puławskiego

Powrót
`