Aktualności

V Powiatowy Dzień Wolontariatu - 5 grudnia 2023 r.

V Powiatowy Dzień Wolontariatu
Data publikacji: 04 grudnia 2023
Już jutro, 5 grudnia 2023 r. o godz. 16:00 w Sali Pompejańskiej Starostwa Powiatowego w Puławach odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja święta wolontariuszy - Powiatowy Dzień Wolontariatu. Wydarzenie zostało ustanowione z inicjatywy starosty puławskiego Danuty Smagi.

W tym roku wydarzenie będzie odbywało się pod hasłem „Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze - tutaj zaczyna się wolontariat!”. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza to bardzo ważne ogniwo w funkcjonowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych, to integralna część jednostki składająca się z młodzieży w wieku 12-18 lat. Jej nieodzownym celem jest promocja bezpieczeństwa pożarowego i ratownictwa oraz uczestnictwo w działalności kulturowo-oświatowej, kompleksowe przygotowanie młodych ludzi do pełnoprawnej służby w szeregach OSP i uczestniczenia w działaniach ratowniczo- gaśniczych. Członkowie drużyny uczą się korzystania z tego samego sprzętu, z którego równocześnie korzystają pełnoprawni strażacy. Poznają też podstawy taktyki i schematów działań przy wypadkach i pożarach, poznają zasady udzielania pierwszej pomocy czy ratowania strażaków oraz podstawy służby wewnętrznej. 

W programie obchodów Dnia Wolontariatu przygotowaliśmy:

  • "Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – tutaj zaczyna się wolontariat" - prezentacja działań na przykładzie jednostki OSP Oblasy,
  • występ Grzegorza Jońskiego,
  • wręczenie nagród Starosty Puławskiego „Wolontariusz Roku 2023 Powiatu Puławskiego”,
  • koncert zespołu KENSINGERS.

Serdecznie zapraszamy wszyskich zainteresowanych na uroczystości. Wstęp wolny!

V Powiatowy Dzień Wolontariatu, 5 grudnia 2023 r. godzina 16:00 Sala Pompejańska Starostwa Powiatowego w Puławach

Powrót
`