Aktualności

Spotkanie informacyjne dotyczące scalania gruntów

Spotkanie informacyjne dotyczące scalania gruntów
Data publikacji: 16 października 2023
12 października w świetlicy wiejskiej w Parchatce odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące scalania gruntów.

Scalenie gruntów jest działaniem mającym na celu przekształcenie gruntów rozdrobnionych i rozproszonych w jak największe, kształtne działki umożliwiające ich racjonale wykorzystanie. Efektem scalenia gruntów jest poprawa efektywności ekonomicznej gospodarowania, użytkowania gruntów jak również nowa oraz zmodernizowana infrastruktura między innymi drogowa.

W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Biura Geodezji i Urządzania Terenów Rolnych w Lublinie - Piotr Pogoda i Grzegorz Struzik oraz Geodeta Powiatowy, Kierownik Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Puławach - Mariusz Kasprzak.

Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać cele i zasady realizacji projektów scaleniowych, korzyści jakie za sobą niosą, a także zobaczyć przykłady przeprowadzanych prac scaleniowych. W trakcie zebrania mieszkańcy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Należy pamiętać, że Starosta może wszcząć postępowanie scaleniowe w przypadku zebrania przez zainteresowanych ponad 50% podpisów od właścicieli gospodarstw rolnych popierających te prace-wniosek.

Spotkanie informacyjne dotyczące scalania gruntów - Parchatka, 12.10.2023

Powrót
`