Aktualności

Stanowisko Rady Powiatu Puławskiego w sprawie przyszłości Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Stanowisko Rady Powiatu Puławskiego w sprawie przyszłości Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.
Data publikacji: 04 października 2023
Rada Powiatu Puławskiego w dniu 27 września 2023 r. podjęła uchwałę w sprawie przyjęcia Stanowiska Rady Powiatu Puławskiego w sprawie przyszłości Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A.

Potencjał przemysłu chemicznego i jego potężny wkład, zarówno w krajowe PKB, jak i w budowę nowoczesnego współczesnego świata, są bezdyskusyjne. Skutki agresji Rosji na Ukrainę odczuły wszystkie energochłonne gałęzie przemysłu, zwłaszcza sektor chemiczny. Uniezależnienie się od rosyjskich surowców staje się teraz najważniejsze. Stabilizacja sytuacji finansowej puławskich Azotów jest po prostu konieczna.

Samorząd Powiatu Puławskiego wspiera wszelkie działania, których celem będzie wyjście Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” SA z Grupy Azoty „Tarnów”. Gwarantem mocnej pozycji gospodarczej ZA „Puławy” na rynku może być współpraca z silnym gospodarczo partnerem ORLENEM, który wyraził zainteresowanie przejęciem puławskiego zakładu. Ten proces może zapewnić obustronne korzyścii stabilizację gospodarczą regionu. Tak ukierunkowane działanie wydaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem obecnych problemów.

Treść Stanowiska Rady Powiatu Puławskiego w sprawie przyszłości Grupy Kapitałowej Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. zamieszczamy poniżej.

Powrót
`