Aktualności

Lekcja WOS-u ze starostą puławskim

Lekcja WOS-u ze starostą puławskim
Data publikacji: 24 stycznia 2024
- W młodzieży siła - tymi słowami starosta Danuta Smaga podsumowała wczorajszą wizytę uczniów z 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach w puławskim Starostwie. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że zdobyte w ramach praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie informacje przydadzą się ósmoklasistom w przyszłości.

Uczniowie zapoznali się z zakresem działalności starostwa powiatowego oraz jednostek organizacyjnych powiatu. Kierownik wydziału geodezji Mariusz Kasprzak przedstawił aspekty pracy działu geodezyjnego. Kierownik wydziału promocji opowiedział m.in. o sposobach załatwiania spraw urzędowych za pośrednictwem Internetu oraz o współpracy międzynarodowej powiatu. Młodzież odwiedziła również wydział komunikacji, archiwum zakladowe oraz biuro paszportowe.

Dodatkowo, wspólnie z Ewą Rejn-Kozak z puławskiej Policji przekazaliśmy uczniom odblaski w ramach kontynuacji  rozpoczętej w ubiegłym roku akcji "Bądź widoczny, bądź bezpieczny". Opowiedzieliśmy również o planowanym jeszcze w tym tygodniu projekcie "Poczta sąsiedzka, czyli dobra rada od sąsiada".

Cieszymy się z miłego spotkania i życzymy młodemu pokoleniu pomyślności oraz sukcesów w nauce.

Lekcja WOS-u ze starostą puławskim

Powrót
`