Aktualności

Społeczna akcja "Poczta sąsiedzka, czyli dobra rada od sąsiada" wystartowała

Społeczna akcja "Poczta sąsiedzka, czyli dobra rada od sąsiada" wystartowała
Data publikacji: 26 stycznia 2024
Z inicjatywy starosty Danuty Smagi wczoraj odbyło się spotkanie dotyczące organizowanej akcji przeciwko oszustom finansowym, w którym udział wzięli puławska Policja, włodarze miasta i gmin, sołtysi, a także przedstawiciele banków, oraz spółdzielni mieszkaniowych. Wspólnie ustalono działania prewencyjno-edukacyjne skierowane przeciwko działalności oszustów wyłudzających poprzez telefon lub komunikatory elektroniczne pieniądze od ludzi.

Dzięki temu, już wkrótce za pośrednictwem sołtysów i innych społecznie zaangażowanych osób do mieszkańców powiatu puławskiego trafią plakaty oraz listy z informacją jak postępować w przypadku ataku oszustów. Prosimy o zapoznanie się z korespondencją i przekazanie jej dalej, aby ostrzeżenie trafiło do jak największej grupy ludzi, a zwłaszcza seniorów. Z treścią listu można również zapoznać się poniżej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom za przyłączenie się do realizacji naszego projektu i zapraszamy do współpracy. Wszystkich zainteresowanych dystrybucją materiałów ostrzegawczych prosimy o kontakt z wydziałem promocji puławskiego starostwa  tel. 81 886 11 38, e-mail: promocja@pulawy.powiat.pl. Tylko wspólnie podjęte działania mogą uchronić wiele osób przed utratą oszczędności lub innych kosztowności.

Treść listu starosty puławskiego i komendanta policji dotyczącego ostrzeżenia przeciwko oszustom finansowym

Społeczna akcja Poczta sąsiedzka, czyli dobra rada od sąsiada wystartowała

Powrót
`