Aktualności

"Ty decydujesz" - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego

"Ty decydujesz" - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego
Data publikacji: 14 lutego 2024
Spotkaniem informacyjnym w Starostwie Powiatowym w Puławach starosta Danuta Smaga rozpoczęła konkurs, którego głównym celem jest wzmocnienie i rozwój aktywności społeczno-obywatelskiej wśród dzieci i młodzieży uczęszczającej do szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Puławski.

Nagrodą w konkursie jest wsparcie finansowe w wysokości do 1 000 zł przeznaczone na realizację w danej szkole, placówce czy ośrodku zwycięskiego projektu!

O sposobie wydatkowania oraz przeznaczeniu budżetu zdecyduje szkolna społeczność, a więc uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, a nawet rodzice!

- Dlatego już dzisiaj zachęcam wszystkich mających ciekawe pomysły do tworzenia grup projektowych w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego w swojej szkole, a niebawem do zgłaszania tych pomysłów. O wszelkich szczegółach i harmonogramie przebiegu SBO poinformuje Was już niebawem Wasz Samorząd Uczniowski - mówiła podczas spotkania starosta Danuta Smaga.

- Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie tego projektu. Dziękuję także dyrekcji powiatowych szkół i placówek oświatowych, opiekunom samorządów, nauczycielom i Wam drodzy uczniowie. Z tego z pewnością wyjdzie coś dobrego - dodała.

"Ty decydujesz" - Szkolne Budżety Obywatelskie Powiatu Puławskiego

Powrót
`