Aktualności

Recital autorski Antoniego Murackiego w Puławach

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na recital autorski Antoniego Murackiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury  w Puławach, ul. Wacława Sieroszewskiego 4.
Data publikacji: 11 marca 2024
Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na recital autorski Antoniego Murackiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury w Puławach, ul. Wacława Sieroszewskiego 4.

Antoni Muracki – bard, pieśniarz, poeta, autor, kompozytor i wykonawca utworów poetyckich. Tłumacz i propagator twórczości Jaromira Nohavicy w Polsce. Artysta wszechstronny, zaangażowany w wiele projektów muzycznych, między innymi "Na Niebieskim Fortepianie", "Świat wg Nohavicy", "Tańce polskie’.

Na koncert złożą się pieśni autorskie z różnych okresów twórczych artysty. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadające urzekającą melodyjność, mądre w przekazie – o ludziach, emocjach, miłości i relacjach z drugim człowiekiem. W swojej twórczości Antoni Muracki często odwołuje się do piękna tego świata, tkwiącego w przyrodzie i w nas samych. Jest wnikliwym obserwatorem naszej codzienności, także tej geopolitycznej; choć ostatnio stroni od protest songów – często w pieśniach bezkompromisowo piętnuje złe zjawiska w rzeczywistości ostatnich lat. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne, o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Artysta swoje autorskie utwory będzie przeplatał najbardziej znanymi i lubianymi przez widzów, pieśniami Jaromira Nohavicy, Aleksandra Rozenbauma oraz Władimira Wysockiego – we własnych poetyckich tłumaczeniach. 

Antoni Muracki zagra z towarzyszącym mu multiinstrumentalistą Witoldem Cisło /gitary, bas, perkusjonalia/.
Antoni Muracki (kompozycje, gitara, śpiew)
Witold Cisło (gitara, bas, perkusjonalia)

Bilety na koncert w cenie 50 zł dostępne są na www.kupbilecik.pl pod linkiem: https://bil.et/muracki/

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach serdecznie zaprasza na recital autorski Antoniego Murackiego. Wydarzenie odbędzie się 17 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Młodzieżowym Domu Kultury  w Puławach, ul. Wacława Sieroszewskiego 4.
fot: MDK w Puławach
Powrót
`