Aktualności

Felicjan Andrzejczak z zespołem wystąpi na powiatowym jubileuszu!

Felicjan Andrzejczak
Data publikacji: 19 marca 2024
Zwieńczeniem uroczystości Jubileuszu 25-lecia Samorządu Powiatu Puławskiego będzie koncert Felicjana Andrzejczaka z zespołem. Zapraszamy do Sali Kongresowej w Pałacu Czartoryskich w Puławach już w najbliższy piątek, 22 marca o godz. 16:00, wstęp wolny.

Felicjan Andrzejczak pokazał się szerokiej publiczności w 1979 roku, gdy ze swoim pierwszym przebojem, utworem "Peron łez", zdobył wyróżnienie na koncercie premier podczas Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

Pod koniec 1982 roku nawiązał współpracę z Budką Suflera. Jej efektem są trzy kultowe przeboje - "Jolka, Jolka pamiętasz", "Czas ołowiu" i "Noc komety". Jego piosenki  zdobyły uznanie i trafiły na top listy przebojów Polskiego Radia. 

W 1987 roku Artysta wydał swój pierwszy solowy album „Felicjan Andrzejczak”. Ma na koncie kilka płyt solowych nagranych między innymi z Mieczysławem Jureckim i Andrzejem Kuryło, a także wydaną w 2020 roku płytę z Budką Sulfera.

Obecnie artysta jest autorytetem i inspiracją dla wielu młodych i popularnych piosenkarzy, którzy chętnie zapraszają go do współpracy.

Felicjan Andrzejczak
fot: Felicjan Andrzejczak
Starosta Puławski Danuta Smaga zaprasza na Jubileusz 25-lecia Samorządu Powiatu Puławskiego. Zapraszamy do Sali Kongresowej w Pałacu Czartoryskich w Puławach już w najbliższy piątek, 22 marca o godz. 16:00, wstęp wolny.
Powrót
`