Aktualności

Ciepło, bezpieczeństwo i atrakcje dla dzieci podczas Karnawału Morsa w Janowicach

Namiot w zimie
Data publikacji: 14 stycznia 2026
Już 25 stycznia 2026 roku o godz. 12:00 w Janowicach odbędzie się Karnawał Morsa - Morsuj zdrowo powiatowo – wydarzenie, które co roku przyciąga miłośników zimowych kąpieli oraz całe rodziny. O to, aby morsy nie zmarzły po wyjściu z wody i miały odpowiednie warunki do przebrania się oraz ogrzania, zadba Lubelska Grupa Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża. Na miejscu zostaną rozstawione ciepłe, ogrzewane namioty, które będą służyć uczestnikom wydarzenia jako zaplecze sanitarne i strefa regeneracji po morsowaniu.

Dodatkowo wolontariusze PCK pojawią się z termosami pełnymi ciepłej herbaty, która pomoże szybko się rozgrzać i nabrać sił po zimowej kąpieli.

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. W jednym z ogrzewanych namiotów powstanie kącik dla dzieci, prowadzony przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Puławach. Bibliotekarze wprowadzą dzieci w ciekawy i inspirujący świat książek, zapewniając im wartościowe i kreatywne zajęcia.

Dzięki temu rodziny z dziećmi mogą bez obaw uczestniczyć w wydarzeniu - najmłodsi z pewnością będą mieli co robić, a dorośli spokojnie oddadzą się morsowaniu i wspólnej zabawie.

Karnawał Morsa w Janowicach to połączenie aktywności, integracji i troski o bezpieczeństwo - wszystko w zimowej, ale serdecznej atmosferze.

Namiot w zimie
fot: Lubelska Grupa Pomocy Humanitarnej PCK
Logo Lubelskiej Grupy Pomocy Humanitarnej PCK
fot: Lubelska Grupa Pomocy Humanitarnej PCK
Logo Powiatowej Biblioteki Publicznej w Puławach
fot: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach
Powrót
`