Aktualności Sportowe

Starosta z wizytą u „Powiślaka”

Starosta z wizytą u „Powiślaka”
Data publikacji: 04 marca 2016
3 marca 2016 r. w Końskowoli odbyła się prezentacja czwartoligowców oraz drużyn młodzieżowych Klubu Sportowego „Powiślak Końskowola”. Na imprezę przybył Starosta Puławski Witold Popiołek, który w swoim przemówieniu podkreślił wagę i znaczenie działalności Klubu, pogratulował dotychczasowych osiągnięć oraz podziękował za sportowe zaangażowanie Zarządowi Klubu, trenerom i zawodnikom. Na pokaz przybyli również przedstawiciele władz Końskowoli oraz liczna publiczność.

To trzeci sezon „Powiślaka” w IV lidze. W pierwszym sezonie zajął czwarte miejsce, rok później otarł się o awans - zabrakło jednego punktu - trzecie miejsce. Po jesieni obecnego sezonu drużyna plasuje się na czwartym miejscu. Ma na koncie 30 punktów, zaś lider - Podlasie Biała Podlaska uzbierał 42 pkt. Jesienią „Powiślak” rozegrał 15 meczów - 9 zwycięstw, 3 remisy, 3 porażki, zdobył 37 goli, 18 stracił. Trenerem seniorów jest Robert Makarewicz.

W okresie przygotowawczym Powiślak rozegrał do tej pory 6 sparingów: 2:1 z Wilgą Garwolin, 1:0 z AP TOP-54 Biała Podlaska, 2:0 z Orlętami Radzyń Podl. (III liga), 1:3 z Mazurem Karczew, 1:1 z Prochem Pionki i 2:4 z Energią Kozienice.

Oprócz seniorów w klubie prowadzone są grupy młodzieżowe: juniorzy starsi, trampkarze starsi, młodzicy starsi oraz grupa naborowa (2004 do 2009.

Więcej informacji o klubie można przeczytać w serwisie internetowym Klubu.

Dziękujemy Mateuszowi Połynce za użyczenie informacji o KS „Powiślak”.

 

Powrót
`