Aktualności Sportowe

Zawodnicy "Puławiaka" odwiedzili Starostę

Zawodnicy "Puławiaka" odwiedzili Starostę
Data publikacji: 25 kwietnia 2016
W czwartek 21 kwietnia zawodnicy MSKS "Puławiak" wraz z trenerem Bernardem Bojkiem spotkali się ze Starostą Puławskim Witoldem Popiołkiem. Młodzi sportowcy pochwalili się sukcesami, jakie odnieśli w Finałach Wojewódzkich XVI edycji turnieju PZPN "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Udział w zawodach był współfinansowany przez Powiat Puławski w ramach wsparcia zadań o charakterze pożytku publicznego.

Trzy drużyny Puławiaka wzięły udział w Finałach Wojewódzkich XVI edycji turnieju PZPN "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

W  kategorii U-12 drużyna Puławiaka odniosła dwa zwycięstwa w ramach rozgrywek grupowych z SP Wierzba (1:0) i z SP1 Radzyń Podlaski (3:2) oraz uległa SP 4 Biłgoraj (2:5). Pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej turnieju. W ćwierćfinale Puławiak U-12 zmierzył się drużyną SP 3 Tomaszów Lubelski, lecz mecz nie potoczył się po myśli naszych zawodników i zakończył się przegraną (1:5). Pierwsze miejsce etapu wojewódzkiego w kategorii U-12 i awans do finałów ogólnopolskich zdobyła drużyna SP 4 Łęczna.

Puławiak U-12 wystąpił w składzie: Kacper Zubrzycki, Bartłomiej Wolski, Michał Ruciński, Oliwier Lisik, Filip Ulanowski, Szymon Ulanowski, Kuba Napora, Wiktor Gruszczyk, Janek Netczuk, Darek Hapon.

Puławiak U-10 w brawurowo przeszedł rozgrywki grupowe odnotowując wysokie zwycięstwa z zespołami: SP 6 Zamość (8:0) i MUKS Kraśnik (7:0). W ćwierćfinale los przydzielił podopiecznym trenera Bojka bardzo dobry zespół AP Top-54 Biała Podlaska. Piłkarze Puławiaka szybko objęli prowadzenie 2:0, lecz w II połowie meczu rywale doprowadzili do wyrównania i konieczne było rozstrzygnięcie w rzutach karnych. Skutecznymi interwencjami popisał się bramkarz Adrian Woszczyk broniąc dwa rzuty karne i przesądzając o awansie naszego zespołu do dalszej fazy rozgrywek. W półfinale Puławiak U-10 zmierzył się z wymagającą drużyną SP 1 Radzyń Podlaski. W tym zaciętym meczu dwóch równorzędnych drużyn większym opanowaniem taktycznym i skutecznością wykazali się zawodnicy Puławiaka, którzy odnotowali kolejne zwycięstwo (2:1) i upragniony awans do wielkiego finału. Mecz finałowy turnieju kategorii U‑10 Puławiak-UKS „Jednynka” Krasnystaw rozgrywany był w intensywnym deszczu. W tych bardzo trudnych warunkach lepiej poradzili sobie nasi rywale odnosząc zasłużone zwycięstwo w meczu jak i etapie wojewódzkim turnieju.

Puławiak U-10 wystąpił w składzie: Adrian Woszczyk, Kacper Lis, Wiktor Baran, Michał Walczyk, Krystian Frąg, Kacper Koza, Gustaw Kowalik, Wiktor Masternak, Filip Franas, Wiktor Łączkowski.

Jeszcze większym sukcesem okazał się występ najmłodszych podopiecznych trenera Bojka (kategoria U-8). W fazie grupowej turnieju Puławiak U-8 pokonał: SP3 Włodawa (9:0), SP Ostrów Lubelski (15:0), SP Rachanie (18:0). W ćwierćfinale Puławiak pokonał SP 4 Łęczna (4:0), a w półfinale odniósł także pewne zwycięstwo (2:0) z SP 29 Lublin. W wielkim finale kategorii U-8 zespół Puławiaka zmierzył się z drużyną PSP 5 Kraśnik zwyciężając swych rywali 1:0 i odnosząc w pełni zasłużone zwycięstwo w całym turnieju. Puławiak U-8 był zdecydowanie najlepszą drużyną finałów wojewódzkich w swej kategorii wiekowej, strzelając swoim rywalom w sumie 49 bramek i nie tracąc żadnej. Bardzo dobra postawa naszej drużyny została także doceniona wyróżnieniami zawodników: Dawid Kamiński zdobył tytuł króla strzelców z dorobkiem 23 bramek, a Maciek Kozak zdobył wyróżnienie dla najlepszego bramkarza.

Puławiak U-8 wystąpił w składzie: Maciej Kozak, Dawid Kamiński, Albert Kozak, Kacper Stępień, Adam Matras, Kacper Muszyński, Igor Ciurkowski, Szymon Muszyński, Kamil Dziewoński, Filip Sidor.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zawodnicy

Zawodnicy "Puławiaka" odwiedzili Starostę
Powrót
`