Aktualności Sportowe

Starosta Puławski Witold Popiołek spotkał się z Danutą Woszczek

Starosta Puławski Witold Popiołek spotkał się z Danutą Woszczek
Data publikacji: 16 grudnia 2016
W czwartek 15 grudnia Starosta Puławski Witold Popiołek spotkał się z Danutą Woszczek – biegaczką i puławską policjantką. Starosta pogratulował sportsmence znakomitych osiągnięć i podziękował za wspaniałą, sportową promocję Powiatu Puławskiego.

W spotkaniu uczestniczył również Wicestarosta Puławski Michał Godliński i Kierownik Wydziału Promocji, Kultury Sportu i Turystyki Andrzej Wenerski oraz Komendant Powiatowy Policji w Puławach insp. Dariusz Szkoda.

Przypominamy, że  Danuta Woszczek w Australijskim Perth została Mistrzynią Świata w biegu na 2000 m z przeszkodami w XXII World Masters Athletics Championships. 

Sierż. Danuta Woszczek, policjantka Komendy Powiatowej Policji w Puławach nie miała problemów ze zdobyciem złotego medalu w biegu na 2000 m z przeszkodami.   W XXII World Masters Athletics Championships w Australijskim Perth na początku listopada osiągnęła rezultat 7.05.24 min.

W Australii startowała również na dystansie 800 metrów plasując się na znakomitym 4 miejscu. Jej koronną dyscypliną są biegi górskie. Ten bieg nasza biegaczka potraktowała jako przetarcie i zaklimatyzowanie się przed właściwym  biegiem na 2000 m z przeszkodami. Konkurentki z różnych stron świata nie miały szans w tym biegu. Sierż. Danuta Woszczek wygrała z 25 sekundową przewagą nad drugą zawodniczką, również reprezentantką Polski. 

Danuta od ćwierć wieku uprawia lekkoatletykę godząc obowiązki służbowe ze sportem, do wielokrotnych tytułów Mistrza Polski i Europy w biegach górskich dorzuciła swój największy i najbardziej wartościowy tytuł Mistrza Świata, czego serdecznie gratulujemy i tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy pomóc w wyjeździe.


Starosta Puławski Witold Popiołek spotkał się z Danutą Woszczek

Powrót
`