Aktualności Sportowe

Brązowa medalistka Malwina Kopron z wizytą u Starosty Puławskiego

Brązowa medalistka Malwina Kopron z wizytą u Starosty Puławskiego
Data publikacji: 01 września 2017
Ostatniego dnia sierpnia w puławskim Starostwie miało miejsce niecodzienne spotkanie. W gabinecie Starosty Puławskiego Witolda Popiołka gościła Malwina Kopron - brązowa medalista w rzucie młotem na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce Londyn 2017. Ostatnio Malwina wywalczyła także złoty medal oraz ustanowiła drugi wynik na świecie i drugi wynik w historii polskiego rzutu młotem podczas Letniej Uniwersjady Tajpej 2017.

Malwinie towarzyszył jej dziadek i jednocześnie trener - Witold Kopron. Starosta Witold Popiołek pogratulował znakomitych osiągnięć Malwinie oraz jej trenerowi. Składając podziękowania Starosta powiedział: "Cieszę się z Pani osiągnięcia i jestem dumny, że mieszkanka Powiatu Puławskiego znalazła się w światowej czołówce zawodników lekkoatletyki. Wyrażam swoje uznanie oraz dziękuję za godne reprezentowanie Ziemi Puławskiej. Doceniając Pani sukces nominuję Panią do Dorocznej Nagrody Starosty Puławskiego dla zawodników, trenerów i innych osób osiągających najwyższe wyniki sportowe w 2017 r., która zostanie wręczona w przyszłym roku."

Do życzeń i gratulacji dołączył się również Wicestarosta Michał Godliński, któremu lekkoatletyka jest bardzo bliska ze względu na fakt, że sam był zawodnikiem i trenerem. W spotkaniu uczestniczył także Kierownik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Andrzej Wenerski.

Brązowa mistrzyni i jej trener opowiedzieli o startach w zawodach oraz o treningach. Podkreślili swoje związki z Ziemią Puławską i zwrócili uwagę na wiele atutów puławskiej bazy sportowej. Omówili też problemy w zakresie treningów zimowych.

Dziękujemy Malwinie i jej trenerowi za przemiłą wizytę oraz serdecznie gratulujemy znakomitych osiągnięć i życzymy wszelkiej pomyślności w sportowej karierze. 

Spotkanie Starosty Puławskiego z brązową medalistką Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce Malwiną Kopron

Powrót
`